Benzin ve Motorinde "Tek Fiyat" Uygulaması Geliyor! İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Benzin ve Motorinde "Tek Fiyat" Uygulaması Geliyor! İlk Bilgiler Ortaya Çıktı
 hozathaber.com Muhabiri
EPDK, akaryakıt satışlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı yürürlüğe sokmak üzere harekete geçti. Kurum, hazırladığı bir taslak ile benzin ve motorin satışlarında "tek fiyat" uygulamasına geçmek istiyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir düzenleme için harekete geçti. Resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, EPDK benzin ve motorin satışlarında "tek fiyat" uygulamasına geçiş yapmayı planlıyor. Söz konusu düzenleme, sektör paydaşlarının ve kamuoyunun görüşlerine açık.

Tüketici İçin Önemli Değişiklikler Geliyor

EPDK'nın getirmeyi planladığı "tek fiyat" uygulaması, tüketicilerin akaryakıt istasyonlarında özelleştirilmiş yakıtlar için ekstra ücret ödemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Bu düzenleme ile tüketiciler, sadece EPDK'nin belirlediği fiyat üzerinden benzin ve motorin satın alabilecekler.

Taslak Görüşlere Açık

EPDK'nın hazırladığı düzenleme taslağına ilişkin görüşlerin 5 Nisan 2024 tarihine kadar bildirilebileceği belirtiliyor. Eleştiriler veya farklı önerileri olanlar, belirlenen e-posta adreslerine göndererek görüşlerini iletebilecekler.

benzin-fiyatlarina-zamm.jpg

Düzenleme Metni İncelenebilir

EPDK'nın hazırladığı düzenleme metni, internet sitesinde yayımlanmış durumda. Bu metinde yapılan değişiklikler ve düzenlemeler açık bir şekilde belirtilmiş. Tüketiciler, düzenlemenin detaylarını inceleyerek görüş bildirebilirler.

Bu düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceği ve nasıl uygulanacağı henüz net değil. Ancak EPDK'nın belirlediği tarihler ve süreçler doğrultusunda ilerlemesi bekleniyor.

Bu haber toplam 7 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.