TUNCELİ/MERKEZ AMTAL MÜDÜRÜ S.G. HAKKINDA "RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK" YÜZÜNDEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TUNCELİ/MERKEZ AMTAL  MÜDÜRÜ S.G. HAKKINDA "RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK"  YÜZÜNDEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI
TUNCELİ/MERKEZ ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ S.G. HAKKINDA "RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK" VE "GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA" SUÇUNDAN ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI.

İddiaya göre Tunceli/Merkez'de bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir dönem eğitim alan öğrenci D.H. devamsızlık sebebiyle iki sene üst üste sınıf tekrarına kalınca okuldan atıldı. Örgün eğitim dışına çıkarılan öğrencinin askerlik çağının gelmesi ile D.H. isimli öğrenci eski okulunun müdürü olan S.G.'e ulaştı ve kendisinin askerlik çağının geldiğini, ancak askerliğini tecil etmek istediğini söyledi. Bunun üzerine de S.G. isimli okul müdürü arşivden bulmuş olduğu örgün eğitim dışına çıkarılan öğrenci D.H'nin eski öğrenci belgesi üzerinde tarih değişikliği yaparak D.H'ye ilgili öğrenci belgesini verdi. D.H. Tunceli Askerlik Şubesine sahte olarak düzenlenen öğrencilik belgesini verdi, ilk başta belgenin sahte olduğu tespit edilemedi ve D.H'nin askerlik durumu bu belge ile tecil edildi. Askerlik tecil işleminin üzerinden yaklaşık bir ay geçtikten sonra Askerlik Şubesi yetkilileri tarafından D.H'nin öğrenci belgesinin sahte olduğu değerlendirildi ve olayla ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan suç duyurusuna istinaden başlatılan soruşturma kapsamında öğrenci belgesinin üzerinde savcılık talimatı ile yapılan kriminal inceleme neticesinde belgenin sahte olduğu tespit edilmiştir. Geçtiğimiz günlerde ifadesi alınan D.H. söz konusu öğrenci belgesinin sahte olduğunu bilmediğini, öğrenci belgesini kendisine okul müdürü S.G.'nin vermiş olduğunu beyan ettiği, ayrıca S.G. ile yapmış olduğu konuşmalara ilişkin mesaj içeriklerini de dosyaya sunmuş olduğu iddia ediliyor.

OKUL MÜDÜRÜ HAKKINDA HEM ADLİ HEMDE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞI SÖYLENİYOR

Olaya ilişkin olarak Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Evrakta sahtecilik" ve "Görevi kötüye kullanma" iddiasıyla S.G. hakkında adli soruşturma başlatıldığı söyleniyor, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da S.G. hakkında idari soruşturma başlatılması için Tunceli Valiliğinden izin istendiği iddia edildi.

40a86d8c-de4c-4894-b827-84fd513217a8-001.jpg

OKUL MÜDÜRÜ S.G. İLE ESKİ ÖĞRENCİ D.H'NİN YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMALARA İLİŞKİN MESAJLARA HOZAT HABER ULAŞTI

Okul müdürü S.G. ile D.H. arasında geçen konuşmalara Hozat Haber ulaştı. İkili arasında geçen konuşmalara bakıldığında ise D.H'nin öğrenci belgesi için müdür S.G'ye sorular sorduğu, S.G'nin ise öğrenciye belgede tarih değişikliği yapmış olduğunu söylediği görülüyor.

TUNCELİ VALİLİĞİ OKUL MÜDÜRÜ S.G. HAKKINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE SORUŞTURMA İZNİ VERDİ

Belgeler üzerinden edinilen bilgilere göre Tunceli Valiliği tarafından Okul müdürü S.G. hakkında 20/06/2023 tarihinde idari inceleme/soruşturma başlatılması için onay verildiği ortaya çıktı.

ESKİ ÖĞRENCİ D.H. HAKKINDA "RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK" SUÇUNDAN DAVA AÇILDIĞI DA ORTAYA ÇIKTI

Tunceli Askerlik Şubesi Başkanlığı tarafından 09/03/2023 tarihinde Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'na D.H. isimli şahısın sahte öğrenci belgesi ile askerliğini tecil ettirdiği iddiası ile suç duyurusunda bulunulmuştu, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz günler de soruşturma tamamlandı ve eski öğrenci D.H. hakkında "Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Tunceli 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldığı ortaya çıktı.

e263aee0-2264-4c45-9caf-7477e5dcd684.jpg

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

Bu haber toplam 423 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum