Tuncelide Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları başladı

Tuncelide Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları başladı
 hozathaber.com Yazı İşleri Müdür
Tunceli'de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları Ardahan, Tunceli, Ağrı ve Kars illerinde başlamıştır. Bu kurslarda çocuklara Kur'an-ı Kerim ve dini bilgilerin yanı sıra sosyal ve kültürel aktiviteler de sunulmaktadır.

Ardahan'da 82 kurs merkezinde toplam 1581 çocuk yaz Kur'an kurslarına katılmaktadır. İl Müftü Vekili Mustafa Demir, kursları ziyaret ederek çocuklarla tanışma fırsatı bulduklarını ve amacın yaz Kur'an kurslarının daha geniş kitlelere hizmet etmesini sağlamak olduğunu belirtmiştir. Ardahan Merkez Camisi'nde ise 80 öğrenci din görevlileri eşliğinde eğitimlerine başlamıştır.

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde de yaz Kur'an kursları başlamış olup, çocuklara Kur'an-ı Kerim ve dini bilgilerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler sunulmaktadır. Öğrenciler Hamza Koçoğlu ve Mina Su Erel, yaz tatilinde Kur'an okumayı ve namaz surelerini öğrenmek istediklerini ifade etmişlerdir.

Ağrı'da da camiler ve kurslarda yaz Kur'an kursları düzenlenmektedir. İl Müftüsü Celal Büyük, bütün çocukları yaz Kur'an kurslarına davet etmiş ve bu kursların çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir ortam sağlayacağını belirtmiştir.

Kars'ta da yaz Kur'an kurslarına yüksek katılım sağlanmaktadır. Merkez mahallelerinde ve ilçe/köy camilerinde düzenlenen kurslarda çocuklara çeşitli konularda bilgiler verilmektedir. Eğitim aralarında çocuklar, eğitmenler eşliğinde cami bahçesinde vakit geçirmektedir. Fethiye Camisi İmam Hatibi Adem Aktaş, bu kurslarda minik çocukların din kurallarını öğrendiği ve yeni arkadaşlıklar kurduğu ifade etmiştir.

Bu haber toplam 79 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.