TOKİ: Deprem bölgesine yoğunluk verdik, acil olmayan iş programları revize edildi

TOKİ: Deprem bölgesine yoğunluk verdik, acil olmayan iş programları revize edildi
Toplu Konut İdaresi, "İdare, Kahramanmaraşlı depremler sonrasında tüm yoğunluğunu deprem bölgesine ve sosyal konut üretimine vermiş, kamu hizmet binalarından acil olmayanların iş programları revize edilmiştir." açıklamasını yaptı.

TOKİ, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kamuoyunda yapılan bazı haberler için yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, TOKİ'nin dar ve orta gelirli vatandaşların sosyal konut ihtiyaçlarının karşılanması ile deprem bölgesindeki konutların bir an önce inşa edilmesi yönündeki çalışmalarını hızla sürdürdüğü, konuta erişmekte zorluk çeken vatandaşları ev sahibi yapabilmek için azami gayret gösterdiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 81 ilimizde sosyal konuttan kentsel dönüşüme, deprem konutlarından köy evlerine, okullardan öğrenci yurtlarına, stadyumlardan millet bahçelerine kadar son 20 yılda 1 milyon 270 bin konut ve 50 yıl kamunun ihtiyacını karşılayacak hizmet binaları yapılarak ülkemizin imar ve inşasına katkı sağlamıştır.

Toplu Konut İdaresi, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraşlı depremler sonrasında tüm yoğunluğunu deprem bölgesine ve sosyal konut üretimine vermiş, kamu hizmet binalarından acil olmayanların (hükümet konağı vb.) iş programları revize edilmiştir.

Deprem bölgesi başta olmak üzere halen 888 şantiyesinde 223 bin konut ile İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere bakanlıklar ve kurumların ihtiyaç duyduğu hizmet binaları ve tesislerin yapımı protokoller çerçevesinde sürdürülmekte, bu yapılar belirlenen inşaat takvimi süresinde kurumlarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Bu itibarla kamuoyuna verilen gerçek dışı bilgilerle hem kurumumuzu hem de yöneticilerimizi yıpratmayı hedefleyen, mesnetsiz iddia, itham ve iftira boyutundaki medyaya yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır." (İLKHA)

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

Bu haber toplam 92 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.