Dersim'de 15 günlük yasak kararı verildi

Dersim'de 15 günlük yasak kararı verildi
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada 1 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasındaki eylem ve etkinlikler valilik iznine bağlandı.

Tunceli Valiliği, son iki haftadır birer günlük olarak uyguladığı eylem ve etkinlik yasağı kararını bu kez 15 gün süreyle uzattı. 1 Ağustos - 15 Ağustos tarihleri arasında, festival programları dışındaki tüm eylem ve etkinlikler valilik iznine tabi olacak.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"3-6 Ağustos 2023 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirilecek olan 21. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirilmesi amacıyla; İlimiz merkez ve ilçelerimizde izin verilen festival programlarının icra edilecek içerikleri haricinde düzenlenecek eylem/etkinlik ve basın açıklamaları 01.08.2023 günü saat 00.01 ile 15.08.2023 günü saat 23.59’a kadar on beş (15) gün süreyle MÜLKİ AMİR İZNİNE BAĞLANMIŞTIR. Valiliğimizce ilimizde tesis edilen huzur ve güven ortamının sürdürülmesi amacıyla gerekli her türlü tedbir alınmış olup izinsiz yapılacak olan hiçbir eylem/etkinliğe müsaade edilmeyecektir. Alınan tedbirlerin uygulanması konusunda ilgili kurumlarımıza yardımcı olunması hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bu karar, festivalin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alındığı belirtilirken, Tunceli'deki huzur ve güven ortamının sürdürülmesi amacıyla alınan tüm tedbirlerin uygulanmasına devam edileceği vurgulandı. Ayrıca, izinsiz yapılacak hiçbir eylem ya da etkinliğe izin verilmeyeceği tekrarlanmış oldu. Valilik, alınan tedbirlerin uygulanmasında ilgili kurumların yardımcı olmasını da istedi.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

Bu haber toplam 346 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.