"Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürüne Sahte Öğrenci Belgesi İddiasıyla Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı"

"Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürüne Sahte Öğrenci Belgesi İddiasıyla Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı"
İddiaya göre Tunceli/Merkez'de bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir dönem eğitim alan öğrenci D.H. devamsızlık sebebiyle iki sene üst üste sınıf tekrarına kalınca okuldan atıldı.

İddiaya göre Tunceli/Merkez'de bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir dönem eğitim alan öğrenci D.H. devamsızlık sebebiyle iki sene üst üste sınıf tekrarına kalınca okuldan atıldı. Örgün eğitim dışına çıkarılan öğrencinin askerlik çağının gelmesi ile D.H. isimli öğrenci eski okulunun müdürü olan S.G.'e ulaştı ve kendisinin askerlik çağının geldiğini, ancak askerliğini tecil etmek istediğini söyledi. Bunun üzerine de S.G. isimli okul müdürü arşivden bulmuş olduğu örgün eğitim dışına çıkarılan öğrenci D.H'nin eski öğrenci belgesi üzerinde tarih değişikliği yaparak D.H'ye ilgili öğrenci belgesini verdi. D.H. Tunceli Askerlik Şubesine sahte olarak düzenlenen öğrencilik belgesini verdi, ilk başta belgenin sahte olduğu tespit edilemedi ve D.H'nin askerlik durumu bu belge ile tecil edildi. Askerlik tecil işleminin üzerinden yaklaşık bir ay geçtikten sonra Askerlik Şubesi yetkilileri tarafından D.H'nin öğrenci belgesinin sahte olduğu değerlendirildi ve olayla ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan suç duyurusuna istinaden başlatılan soruşturma kapsamında öğrenci belgesinin üzerinde savcılık talimatı ile yapılan kriminal inceleme neticesinde belgenin sahte olduğu tespit edilmiştir. Geçtiğimiz günlerde ifadesi alınan D.H. söz konusu öğrenci belgesinin sahte olduğunu bilmediğini, öğrenci belgesini kendisine okul müdürü S.G.'nin vermiş olduğunu beyan ettiği, ayrıca S.G. ile yapmış olduğu konuşmalara ilişkin mesaj içeriklerini de dosyaya sunmuş olduğu iddia ediliyor.

OKUL MÜDÜRÜ HAKKINDA HEM ADLİ HEMDE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞI SÖYLENİYOR

Olaya ilişkin olarak Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Evrakta sahtecilik" ve "Görevi kötüye kullanma" iddiasıyla S.G. hakkında adli soruşturma başlatıldığı söyleniyor, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da S.G. hakkında idari soruşturma başlatılması için Tunceli Valiliğinden izin istendiği iddia edildi.

İkili arasında geçen konuşmalara bakıldığında ise D.H'nin öğrenci belgesi için müdür S.G'ye sorular sorduğu, S.G'nin ise öğrenciye belgede tarih değişikliği yapmış olduğunu söylediği görülüyor.

Kaynak:Haber Merkezi

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.