Telefon
WhatsApp
Uzun bir aranın ardından öğrenciler okula dönmenin heyecanını yaşadı
300 X 250 Reklam Alanı

Hızlanan aşı çalışmalarıyla birlikte yüz yüze eğitime geçiş sağlandı. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim gören öğrenciler, sosyal mesafe ve maske kuralı gözetilerek okul bahçesine alındı. Veliler ise yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında okul bahçesine alınmayarak heyecanlı bir şekilde çocuklarını dışarıdan izledi.

Coronavirus salgınının başladığı Mart 2020'den bu yana okullar kapalıydı. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde uzaktan eğitim dönemi başlamış, o tarihten bu yana öğrenciler hem derslerini hem de sınavlarını online olarak tamamlamışlardı. Haziran 2021 tarihinden bu yana ise Türkiye'de adeta aşı seferberliği başladı. Kademeli olarak her yaş grubuna aşı hakkı açıldı.

Bugün ise okulun ilk günü… Milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yapıyor. Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın okullara gönderdiği genelgelerle birlikte Coronavirus önlemleri titizlikle uygulanmaya devam ediyor.

 

 

Rümeysa Doğrusever

"Okula başladığım için mutlu ve heyecanlıyım"

2 yıllık bir salgın süreci sonrasında girdiği LGS sınavının ardından liseye yerleştiğini ifade eden Rümeysa Doğrusever, "2 yıl aradan sonra ilk defa yüz yüze eğitim almanın heyecanını yaşıyorum, çok farklı bir deneyim oldu. Allah nasip ederse son sınıfa kadar yüz yüze eğitime devam edeceğiz.  Uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitim arasında çok fark var. Arkadaş ve öğretmen ortamında dersler daha iyi anlaşılıyor, okula başladığım için mutlu ve heyecanlıyım." dedi.

Rüveyda Nur Kayar

"Salgın sürecinde internet olmadığı için canlı derslere katılamıyorduk"

Yeni başlayan yüz yüze yeni eğitim dönemi açıldığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Rüveyda Nur Kayar, "Salgın sürecinde internet olmadığı için canlı derslere katılamıyorduk. Katıldığımız zaman da çok zorlanıyorduk, hocalarımızı görmeden ve derslerimize hazırlanamadan LGS sınavına girdim ve bu okulu kazandım, inşallah eğitim bu şekilde devam eder." temennisinde bulundu.

Şevval Eriş

"Yeni arkadaşlar ve yeni okulun tanıyacak olmanın heyecanını yaşıyorum"

Yeni arkadaşlar ve yeni okul tanıyacak olmanın heyecan ve tedirginliğini yaşadığını ifade eden Şevval Eriş, "Coronavirus nedeniyle biraz tedirginim, çok değişik duygular içerisindeyim, salgın süreci biraz sıkıntılı geçti, uzaktan eğitim bizi epey zorladı. Dershanenin büyük çoğunluğu da kapalıydı ama zaten durumu el vermeyenler gidemiyordu ve bu şekilde LGS sınavına hazırlandık, burayı kazandığım için mutluyum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği