Telefon
WhatsApp
Suriyeli âlim Mustafa Müslim son yolculuğuna uğurlandı
300 X 250 Reklam Alanı

Bir süredir yakalandığı Covid-19 nedeniyle Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Müslim, geçtiğimiz cumartesi günü sabah saatlerinde Hakk’a yürüdü.

Müslim’in cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla Asri Mezarlık'ta bulunan gasilhaneye getirildi. Mezarlıktaki Hanifi Şireci Camii’nde Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’ın öğle namazına müteakiben Covid-19 salgını tedbirlerine uyularak kıldırdığı cenaze namazının ardından Müslim, dualarla defnedildi.

Defin işlemlerinden önce kısa bir konuşma yapan Hazırlar, Müslim’in hayatı boyunca İslam’a hizmet eden bir âlim olduğunu söyledi.

Müslim’in inandığı değerlerinden hiçbir zaman hiçbir şekilde taviz vermediğinin altını çizen Hazırlar, “Hayatta iken önce rejimin zulmü ile karşılaştı, hicret etmek zorunda kaldı. Sonra terör örgütünün zulmü ile karşılaştı, yine bildiklerinden taviz vermedi, onlara boyun eğmedi. Mazlumun sığınağı olan, muhacirlerin iltica ettiği ülkemize iltica etti. Ülkemizde boş durmadı, öyle âlim vardır ki sadece eseri vardır. Hocamızın hem eseri hem öğrencileri hem de İslam dünyasına dair idealleri, birlik ve beraberliğe dair kaygıları vardı. Son anına kadar bu güzel idealler uğruna koştu, koşturdu.” dedi.

Derin bir hüzün içerisinde defin işlemleri tamamlanan Müslim için helallik istenmesinin ardından ailesi ve yakınlarına taziye dilekleri iletildi.

Cenaze merasimine, Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve beraberindeki partili heyet, Peygamber Sevdalıları Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Taş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri, âlimler, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği