Telefon
WhatsApp
​Kırtasiyelerde okul telaşı başladı
300 X 250 Reklam Alanı

6 Eylül’de yüz yüze eğitime geçilmesi veliler için okul hazırlığı anlamına geliyor. Tüm ürünlerde yaşanan fiyat artışları kırtasiye ürünlerine de yansımış durumda. Kırtasiye esnafı ise 1,5 yıl aradan sonra satış yapabilmenin umudunu taşıyor.

Okulların açılmasıyla birlikte yoğun bir iş temposuna giren kırtasiyeciler tatlı bir telaş yaşıyorlar. Kırtasiyeciler velilerin ve öğrencilerin taleplerini karşılayabilmek için harıl harıl çalışıyor. Velilere ve öğrencilere kırtasiye malzemelerinin en kalitelisini ve en uygun fiyata sunmaya çalışan kırtasiyeciler ürün yelpazesini geniş tutuyor.

Daha önceki yıllara oranla kırtasiye ürünlerine yoğun bir talep olduğunu dile getiren kırtasiye esnafı Reşit Maviş, satışlardan çok memnun olduğunu söyledi.

Geçen seneden kalan kırtasiye ürünlerinin ellerinde kaldığı için veli ve öğrencilere fiyat noktasında yardımcı olabildiklerini dile getiren Maviş, yaşadıkları alışveriş telaşını şu şekilde anlattı: "Listeler şimdiden gelmeye başladı. Tabi 2 yıldır alışveriş yapmadı. Öğrenci ve velilerde dolayısıyla listesini alıp koşa koşa kırtasiyeye geliyor. Şu anda onların ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz, fiyat noktasında da elimizden geldiği kadarıyla cazip olmaya ve piyasalara uymaya çalışıyoruz. Şu an ki işten memnunuz."

Genel olarak bütün ürünlerde olduğu gibi kırtasiye malzemelerinde de bir artış olduğunu ifade eden Maviş, fiyatların uygunluğunun markaya göre değiştiğine dikkat çekti.

"Biz elimizden geldiği kadarıyla indirim yapıp 100 TL tuttu ise 80, 85’e düşürerek yardımcı olmaya çalışıyoruz." diyen Maviş, “Geçen seneden de elimizde ürünler kalmıştı, onun da fiyat indirimlerinde etkisi var. Asıl maliyet anaokulları kısmında çıkıyor, hem ürünler fazla hem de kalitede markalı ürünler isteniyor. Bu şekilde 200-300 TL civarında bir maliyet çıkıyor, diğer sınıflarda ise ihtiyaçlar defter, kalem, boya gibi ürünler olduğu için 100-150 TL civarında çıkabiliyor. Tabi fiyatlar alacağınız marklara bağlı, uygun olanı da var pahalı olanı da var. Satışlar çok iyi yüzümüz gülüyor." (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği