Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: İlimizin en temel sorunu işsizliktir
300 X 250 Reklam Alanı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet, imalatçı ve üretici firmaların atölyelerini ziyaret etti.

HÜDA PAR heyeti, oyuncak ve çocuk bisikleti imalatı yapan atölyeleri ziyaret ettikten sonra baza ve yatak imalatı yapan atölyeleri de ziyaret etti.

Ziyarette, firma sahipleri ve atölye çalışanlarıyla bir araya gelen Durmaz ve beraberindekiler, piyasanın son durumu ve üretilen malzemelerin pazarlamasıyla ile ilgili bilgiler aldı.

HÜDA PAR heyetinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren atölye sahipleri, ziyaretlerinden ötürü Durmaz ve beraberindekilere teşekkür etti.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz, memleketlerinin en temel sorununun işsizlik olduğunu söyledi.

“Esnafımızın, girişimcilerimizin yanındayız ve destekçileriyiz”

Çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirten Durmaz, “HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı olarak yapmış olduğumuz programlar kapsamında, bayram sonrasında da çalışmalarımızı ve ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Son ziyaretlerimizi ilimiz merkezde bulunan imalata ve üretime dayalı firmalara yaptık. Bisiklet ve oyuncak üreticisi, baza ve yatak imalatçısı firma sahiplerinin atölyelerini ziyaret edip çalışanlarıyla iş ortamlarında bir araya geldik. Kendileriyle, yaptıkları iş üzerine hasbihal ettik ve işlerinin daha fazla gelişmesi için esnafımızın, girişimcilerimizin yanında bulunduğumuzu ve destekçileri olduğumuzu ifade ettik.” şeklinde konuştu.

“Batman'ın en temel sorunu işsizliktir”

Ekonomiye katkısı olan firmaların şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, “Memleketimizin ekonomisine ve istihdama önemli katkılarda bulunan üretici ve imalatçı firmaların şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda yetkili ve ilgili kurumların, üretici ve imalatçı firmalara yönelik faizsiz kredi imkânları oluşturmaları ve onları desteklemeleri gerekmektedir. Üretim konusunda memleketimiz daha iyi bir seviyede olmalıdır. Üretimin olduğu illerde, işsizlik oranları daha azdır. Malum Batman’da işsizlik oranları ülke ortalamasının üzerindedir. Şunu diyebilir ki, memleketimiz Batman'ın en temel sorunu, işsizliktir. O yüzden muhtelif sektörler üzerine üretim ve imalat yapan girişimci firmaların desteklenmesi ve yeni iş alanlarının oluşturulması için teşviklerin yapılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği