Telefon
WhatsApp
Hayırsever aile tarafından Gaziantep’e 32 derslikli okul yaptırılacak
300 X 250 Reklam Alanı

Gaziantep’in hayırsever aileleri gönül birliği ile şehrin eğitimine ve geleceğine yatırım yapmaya devam ederken bu kapsamda hayırsever Sarı Ailesi tarafından Nizip ilçesine yaptırılacak 32 derslikli okul için protokol imza töreni düzenlendi.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nizip İlçe Kaymakamlığı, Nizip Belediyesi ve hayırsever Sarı ailesi tarafından yaptırılacak 32 derslikli okul için protokol imzalandı.

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “100’üncü Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasını başlattığımızda biz Gaziantepli hayırseverlere güvenmiştik. Nizip’te de Mehmet Sarı başkanımızla birlikte başka hayırseverlerle protokol yapmıştık. Mehmet Sarı Başkanımız, bu protokolde bu sefer hayırseverin kendileri olduğunu söyledi. Geçmişte de hayırsever Sarı ailesi, hayır ve hasenat bakımından üzerine düşeni çok fazlasıyla yapmıştır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise, “Hayırsever kıymetli Sarı ailesine Nizip’te milli eğitimimize güzel bir katkıda bulundukları için şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi

Bu okul yapımı ile birlikte Nizip ilçesinde gerek derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılacağını ve gerekse de öğrencilerin daha düzenli eğitim alanı için ortam oluşturulacağını belirten Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu ortamın sağlanmasında bize ön ayak olan sayın valimize, kaymakamımıza ve milli eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Bu protokolün eğitim camiamıza, öğrencilerimize, gençlerimize, öğretmenlerimize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yasin Tepe ve Sarı ailesinin diğer üyeleri de yapılacak okulun hayırlar getirmesini diledi.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak hayırsever aileye Vali Gül, tarafından teşekkür belgeleri verildi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği