Telefon
WhatsApp
Gaziantep’ten yüzbinlerce kişi Çanakkale’yi ziyaret etti
300 X 250 Reklam Alanı

111 bin öğrenci özel uçakla Çanakkale'ye giderek Gelibolu Yarımadası'ndaki savaş alanlarını ve şehitlikleri rehber eşliğinde ziyaret ediyor.

Öğrenci ve vatandaşlar, Çanakkale’yi ziyareti sırasında birçok ilki de bir arada yaşıyor. İl defa uçağa, vapura binen ve Gaziantep dışına çıkan bazı öğrenciler, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

“Çanakkale yüzyılın destanıdır”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’de verilen destansı mücadelenin tüm dünyaya örnek olduğunu belirtti.

Tahmazoğlu, “Çanakkale bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. Çünkü Çanakkale’de yüzyılın destanı, inancın zaferi ile yazıldı. Çanakkale ‘İman varsa imkanda vardır’ın canlı bir tezahürüdür. 15 yaşındaki gençlerimiz ve ecdadımız yedi düvele karşı destansı bir mücadele ortaya koymuşlardır.” dedi.

Çanakkale’de verilen mücadelenin önemine dikkat çeken Tahmazoğlu, “Çanakkale’ye ziyaretler gerçekleştirdik. Ecdadımıza teşekkür ziyareti gerçekleştiriyorsunuz. Türkiye’de yaşayan herkesin mutlaka Çanakkale’yi ziyaret etmesi lazım. Bu nedenle Şahinbey bölgesindeki tüm lise öğrencilerimize Çanakkale’ye ziyaret imkanı sunuyoruz. Uçak ile günübirlik bir ziyaret yapıyoruz ve bu Türkiye’de bir ilk. Öğrencilerimizi edatlarıyla bir araya getirerek tarihlerini öğretiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği