Telefon
WhatsApp
Gaziantep’te yerli sebze hasadına başlandı
300 X 250 Reklam Alanı

Şahinbey ilçesinde çiftçiler, yıl boyunca bahçelerine ektikleri yerli salatalık, biber, patlıcan, kavun ve domates gibi ürünlerin hasadına başladı.

Şahinbey Belediyesi tarafından kendilerine ücretsiz dağıtılan sebze fidelerinin hasadına başlarken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da hasada katıldı.

Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan ve Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel ile birlikte ziyaret ederek çiftçinin hasat sevincine ortak oldu.

Şahinbey ilçesinin Serince ve Yeniköy Mahallesi’ni ziyaret ederek daha önce Şahinbey Belediyesi tarafından dağıtılan sebze fidelerin hasadına katılan Tahmazoğlu, çiftçinin hasat sevincine ortak olduklarını söyledi.

Tahmazoğlu, Serince Mahallesi’nde domates serasında domates toplayıp çapa yaptıktan sonra Yeniköy Mahallesi’ne geçerek çiftçi ile birlikte tarlada salatalık topladı.

“Bol ve bereketli bir hasat olsun”

Dağıtılan fidelerin vermiş olduğu verimden çiftçilerin memnun olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak dağıtmış olduğumuz salatalık, biber, patlıcan, kavun ve domates fidelerinin Yeniköy’deki salatalık hasadına katıldık. Dağıtmış olduğumuz fidelerin vermiş olduğu salatalık yöremize uygun son derece lezzetli. Çiftçimizde dağıtılan fidelerden oldukça memnun. Bol bereketli bir hasat yılı olmasını diliyorum.” dedi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği