Telefon
WhatsApp
Gaziantep’te gönüllüler yerli Covid-19 aşısı oluyor
300 X 250 Reklam Alanı

Erciyes Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nın (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen inaktif aşı “Turkovac"ta 22 Haziran'da başlayan Faz 3 çalışmaları, gönüllülerin aktif katılımıyla yürütülüyor.

Bu kapsamda Covid-19 aşısı Turkovac'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında Gaziantep'te de gönüllülerin aşılanmasına devam ediliyor.

Gaziantep Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Koordinatörü Akcan Yalçın Açıl, Mücahitler Ek Binası Covid-19 Aşı Uygulama Merkezi'ne gelerek gönüllü olarak Turkovac aşısı yaptırdı.

Yerli Covid-19 aşısı Turkovac'ın Faz-3 çalışmaları ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor İbrahim Halil Çelikkıran, Turkovac'ın Faz-3 çalışmalarının Gaziantep'te ekim ayında başladığını hatırlattı.

“Ülke geneli yaklaşık 7 bin 400 gönüllü hedefleniyor”

Türkiye genelinde yaklaşık 40 merkezde Turkovac'ın Faz-3 çalışmalarının devam ettiğini bildiren Çelikkıran, “Ülke geneli yaklaşık 7 bin 400 gönüllü hedefleniyor. Şu anda biz de merkez olarak bugün 29'uncu gönüllümüze aşımızı yapacağız. Bütün vatandaşlarımızın gönüllü olmalarını istiyoruz. Bu anlamda 2 doz Sinovac aşısı olan ve bunun üzerinden en az 3, en fazla 9 ay geçmiş olan gönüllülere ulaşmaya çalışıyoruz. 18-60 yaş arasındaki tüm gönüllülerimize uygun kriterleri sağladığı takdirde çalışmaya dahil edilebilecekler. Gönüllülerimiz 184 ya da e-nabız üzerinden başvuruda bulunabilirler. Gerekli irtibatı en kısa zamanda sağlıyoruz. 6 ay içerisinde merkezimizde inşallah hedefimiz 200 gönüllüye ulaşmak.” dedi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Tuncelİ Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği