PTT personel alacak mı? PTT İŞ başvurusu! PTT personel alımı 2023! PTT iş başvurusu nereden yapılır?

PTT personel alacak mı? PTT İŞ başvurusu! PTT personel alımı 2023! PTT iş başvurusu nereden yapılır?
Posta Telgraf Teşkilatı (PTT)'nin bu yıl personel alıp almayacağı merak konusu oldu. Binlerce kişi PTT'nin 2023 yılında personel ilanı açmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarca gişe ve büro personeli, postacı gibi pozisyonlara yüzlerce alım yapan Posta Telgraf Teşkilatının bu yıl da personel alımı yapması bekleniyor. Söz konusu PTT personel alımı iddiası sosyal medyada da yayılarak personel alımında KPSS puanı şartının olmayacağı iddia edildi.

PTT'de personel olmak isteyenler personel alımı ilanından sonra PTT'nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler. Ardından yapılacak kurum sınavında başarılı olmaları durumunda kurumda personel olarak işe başlayabilirler. PTT , personel alımı duyurusunu web sitesi üzerinden yapmaktadır.

PTT DUYURULAR

PTT İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü'nün personel alımında genel şartlar şu şekildedir;

-29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

-On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

-Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

-26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

-Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

-Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

-Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak.

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

-Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.
Yapılacak "yazılı ve/veya sözlü sınavda" başarılı olmak.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.