Fırat Üniversitesi taban puanları 2023! Fırat Üniversitesi 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri , başarı sıralamaları

Fırat Üniversitesi taban puanları 2023! Fırat Üniversitesi 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri , başarı sıralamaları
 hozathaber.com İnternet Editörü
ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla birlikte YKS'ye giren milyonlarca adayın tercih maratonu 27 Temmuz itibariyle başladı. Tercih süreci 8 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

YKS tercihleri 27 Temmuz ile 8 Ağustos 2023 arasında yapılabilecek. ÖSYM, YKS tercih Kılavuzu'nu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Adaylar en fazla en fazla 24 tane tercih yapabilecek. Tercih sürecinin başlamasının ardından adayları devlet ve özel üniversitelerin istedikleri bölümlerinin taban puanlarını, kontenjan sayılarını, başarı sıralamalarını araştırmaya başladı. Fırat Üniversitesi taban puanları 2023, Fırat Üniversitesi'nin 2 ve 4 yıllık bölümlerinin taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjan sayıları..

YKS TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

-YKS tercihleri, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle yapılacak.

-ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Adaylar, erişime açılacak olan 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na yayınlandığı andan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek.

-Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyecek.

-Adaylar, sadece tercih yapabilecekleri tablolardan olmak koşuluyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını saptayacaklar, bu programların kodları ve adları ile

bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını tercih sırasına göre yazacaklar.

2023-TYT puanı hesaplanan adaylar, Tablo 3'te yer alan ön lisans programlarını tercihleri arasında gösterebilecekler.

– 2023-AYT/YDT’de ilgili puan türünde puanı hesaplanan adaylar, Tablo 4'teki yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebileceklerdir.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI 2023

FIRAT Üniversitesi'nin 2 ve 4 yıllık bölümlerinin taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjan sayıları (İLKHA)

Fırat Üniversitesi 2 Yıllık Bölümlerin 2021 ve 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

Kaynak:Haber Merkezi

Bu haber toplam 206 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.